KONKURS FOTOGRAFICZNY „Zatrzymaj chwilę”

W tym roku dziesiąty międzynarodowy festiwal starych samochodów „Leopolis Grand Prix 2022” odbędzie się we Lwowie w dniach 3-5 czerwca.

Miejsce festiwalu: park im B. Chmielnickiego i „Trójkąt Lwowski”, utworzony przez św. D. Witowskiego, pl. I. Franko, ulica Stryiska (część wznosząca się) i ulica Bohaterowie Majdanu. Program festiwalu obejmuje wystawę retro samochodów w parku (od 3 czerwca do 5 czerwca), konkurs elegancji (4 czerwca) oraz wyścig pokazowy „Trójkąt Lwowski” (5 czerwca 2022).

Podczas festiwalu wielu miłośników sztuki fotograficznej fotografuje uczestników i ich samochody swoimi aparatami. W 2019 roku postanowiliśmy ogłosić konkurs na najlepsze zdjęcie dedykowane temu wydarzeniu i wykonane podczas festiwalu.

Chcemy zobaczyć na zdjęciach momenty wyścigu, znajomości zwiedzających z samochodami i motocyklami uczestników, prezentację dawnego sprzętu na konkursie elegancji, reakcje uczestników i widzów na samochody i momenty wyścigu. Akceptujemy zdjęcia, w których obecność samochodu uczestnika festiwalu jest obowiązkowa: niekoniecznie jako element główny, ale jednocześnie dający się dobrze rozpoznać i zidentyfikować.

Konkurs odbędzie się w następujących nominacjach:

A. Panie i samochody
Głównymi elementami kompozycji powinna być kobieta i uczestnik samochodu. Oceniane: kompozycja, emocje, umiejętność przedstawienia tematu. Personel może być zarówno nieruchomy, jak i w ruchu.
B. Trójkąt Lwowski
Głównym elementem kompozycji jest uczestnik samochodu i załoga w ruchu na „trójkącie lwowskim”. Oceniane: emocje załogi i widzów, umiejętność naprawiania ruchu, kompozycja. Preferowane są strzały w ruchu, ale dopuszcza się poruszanie tematu ostatnich chwil przed startem i pierwszych emocji po finiszu.
C. Prezentacja samochodów uczestników
Głównym elementem kompozycji jest autouczestnik, załoga lub widzowie. Oceniane: kompozycja, emocje, umiejętność przedstawienia tematu. Personel może być zarówno nieruchomy, jak i w ruchu.

Regulamin konkursu:

Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich miłośników fotografii: zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.
Liczba zdjęć
Każdy autor może zgłosić do jury nie więcej niż 4 zdjęcia w jednej nominacji.
Format zdjęć
Prace nadsyłane są w formie elektronicznej w formacie 30x40 cm, w wysokiej rozdzielczości (bez kompresji) JPEG, 300dpi.
Jak podpisywać zdjęcia?
Nominacja - Numer kolejny - Nazwisko, imię autora - Tytuł zdjęcia
Przykład: "A-1-Wiktor-Wiśniewski (numer telefonu) -" Na turnie "(imię)"
Termin przyjęcia
Termin nadsyłania zdjęć upływa 9 czerwca 2022 r. (włącznie)

Formularz przesyłania zdjęć

Załaduj zdjęcie

Świętujemy zwycięzców konkursu.

Organizatorzy wręczają pamiątkowe dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu fotograficznego, a zwycięzcom przyznawane są cenne nagrody (I, II, III miejsca w każdej nominacji).

Członkowie jury:

1. Кравс Євген (НСФХУ)
2. Неупокоєв Сергій (AFIAP, НСФХУ)
3. Дубас Володимир (EFIAP, НСФХУ)

Laureaci konkursu fotograficznego festiwalu 2019

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość
ОК
POTRZEBUJĘ POMOCY? Napisz nam